top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Petryna-Kalinowska

Kreatywna moc kobiecej energii

Jajniki - potrzeba tworzenia w zewnętrznym świecie i asertywność. Macica – ośrodek kreatywności w relacji ze sobą.

Mądrość jajników reprezentuje, pochodząca z głębi naszej istoty, z mądrości, kreatywność, która pragnie się narodzić z naszego wnętrza, a której jedynie my możemy dać życie; jest ona naszym wyjątkowym potencjałem twórczym – szczególnie w odniesieniu do przejawów twórczości w świecie zewnętrznym. Z punktu widzenia biologii, gdy kobieta owuluje, komórka jajowa przyciąga do siebie plemniki, wysyła im sygnały. Jajo po prostu czeka na przybycie plemnika; nie poszukuje go. Pochodzące z takiego połączenia fizyczne dzieło, dziecko, ma własne życie i świadomość, które są w łączności z matką, ale jednocześnie od niej oddzielone.

Matka nie może siłą woli zmusić dziecka do szybszego wzrostu; nie może też siła woli zdecydować, kiedy się narodzi. Po narodzinach matka musi pogodzić się z tym, że jej dzieło, chociaż powstało z jej krwi i kości, ma i zawsze będzie miało własne życie i osobowość. Podobnie akty twórcze, pochodzące z głębi naszej istoty, z mądrości jajników, bez względu na to czy są to dzieci, książki, czy dzieła sztuki, mają własne życie. Jesteśmy odpowiedzialne za inicjowanie i wyprawienie w świat, ale ostatecznie nie możemy sprawować kontroli.

Nie możemy tez zmuszać się do kreatywności. Należy dać jej czas i przestrzeń, tak aby wzrastała i rozwijała się zgodnie ze swoim wewnętrznym rytmem. Niczym biologiczne matki, musimy być otwarte na to, że nasze dzieła są wyjątkowe, mają własną energię oraz potrzeby i nie da się na nich wymusić z góry określonej formy.

Stan zdrowia macicy odzwierciedla wewnętrzny świat emocji kobiety i jej wiarę w siebie na najgłębszym poziomie. Gdy kobieta nie wierzy w siebie, jest nadmiernie samokrytyczna lub poświęca dużo energii obumarłej relacji czy pracy naraża na ryzyko zdrowie macicy. Gdy kobieta czuje się kontrolowana lub krytykowana albo gdy sama kontroluje lub krytykuje, naraża na ryzyko zdrowie jajników

-- Northrup Christiane


28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page