top of page

To, co jemy, ma niebagatelny wpływ nie tylko na nasze doznania smakowe, zaspokojenie głodu, czy wagę, ale przede wszystkim na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Od ilości, jakości i rodzaju produktów, które spożywamy w ciągu całego naszego życia, zależy to w jaki sposób będziemy się starzeć, czy i na jakie choroby zapadniemy, jak również nasze zdrowie psychiczne i sprawności intelektualne.

 

Za nim rozpocznie się choroba, najpierw dochodzi do zaburzenia zdolności organizmu do samodzielnego odzyskiwania równowagi. Nasze ciała nieustannie narażone są na oddziaływanie toksyn. Wchłaniamy je z powietrza, z pokarmu, wraz ze spożywanymi płynami, a także poprzez skórę. Część toksyn powstaje też endogennie, czyli wewnątrz nas. Proces ten się nasila wraz z osłabieniem funkcji detoksyfikacyjnych wątroby. Abyśmy mogli cieszyć się zdrowiem i witalnością, toksyny muszą być sprawnie rozkładane i eliminowane. Kiedy jednak organizm traci zdolność do pozbywania się toksyn, zaczynamy się powoli, ale systematycznie zatruwać. 

Dla współczesnej diety charakterystyczna jest przewaga wysoko przetworzonej żywności, która zawiera liczne konserwanty, tłuszcze trans, cukier a także pestycydy czy inne szkodliwe środki chemiczne, natomiast pozbawiona jest błonnika i uboga w wartościowe składniki, takie jak witaminy, minerały, enzymy, czy zdrowe tłuszcze, szczególnie z grupy omega 3. Powoduje to, że z biegiem czasu w naszym organizmie powstają liczne niedobry, a jednocześnie odkładają się w nim toksyny i patogeny. To zaburza działanie szeregu procesów biochemicznych, a tym samym regenerację zarówno na poziomie komórkowym jak i na poziomie poszczególnych narządów, a w końcu na poziomie całego organizmu.

Terapia żywieniem ma na celu usunięcie przyczyny choroby. Skupia się więc na odbudowaniu sił naprawczych organizmu poprzez wyeliminowanie niedoborów, wyleczenie stanów zapalnych i właściwe odżywienie poprzez dobór odpowiedniej diety, suplementy i zioła oraz eliminację szkodzących pokarmów. Podstawą terapii jest indywidualne podejście do każdej osoby, uwzględniające jej unikalną sytuację, stan odżywienia, czy predyspozycje genetyczne. Terapia żywieniem nie zastępuję leczenia tradycyjnego, jest jego uzupełnieniem.

Czego możesz się spodziewać;

-oceny stanu Twojego zdrowia na podstawie wypełnionego przez Ciebie kwestionariusza z pytaniami odnoszącymi się do doświadczanych przez Ciebie symptomów

- informacji na temat istotnych do wykonania badań oraz interpretację ich wyników

- przygotowanego indywidualnego planu poprawy zdrowia; zawierającego informacje na temat sugerowanej diety, wspomagających mieszanek ziołowych i suplemnetów

- spersonalizowane wskazówki żywieniowe oraz jadłospis

- narzędzia coachingowe pomagające we wprowadzaniu zmian

Kiedy przyjść 

- doświadczasz zmęczenia, braku energii,

- masz syndromy wypalenia zawodowego,

- doświadczasz długookresowego stresu

- masz problemy z koncentracją, pamięcią

- choroby autoimmunologiczne; Hashimoto, chorobę Leśniewskiego-Crona, i inne

- problemy hormonalne - PMS, menopauza, pre-menopauza, problemy z zajściem w ciążę

- problemy ze zrzuceniem wagi

- zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego

- chroby metaboliczne 

- choroby układu krążenia

- niska odporność

- alergie i nietolerancje pokarmowe

- inne sytuacje związane ze słabym zdrowiem

Jedno spotkanie trwa 60 minut. Ilość spotkań zależy od stanu zdrowia. 

Terapia Żywieniem
bottom of page