top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Petryna-Kalinowska

Kiedy skorzystać z psychoterapii?

Każdy z nas w jakimś momencie życia doświadcza trudności. Z niektórymi możemy poradzić sobie sami lub skorzystać z pomocy przyjaciół. Czasem jednak to nie wystarcza. Mimo, że mobilizujemy wszystkie dostępne dla nas siły i zasoby, kryzys nie mija.

Źródła kryzysu mogą być różne; 

- związane z utratą ważnej dla nas osoby, pracy, czy też z inną stratą dotkliwie zmieniającą nasze życie, - doświadczenie ciężkiej choroby, stanu zagrożenia życia - trudności w tworzeniu relacji z innymi i stale powtarzające się destruktywne sytuacje, - uczycie zmęczenia, przygnębienia, braku energii czy chęci do życia, którego źródło jest dla nas trudne do zidentyfikowania, - stany lękowe, obniżony nastrój, poczucie znalezienia się w sytuacji bez wyjścia,

Może spotkać nas wydarzenie, które wywróci do góry nogami nasze życie i postawi nas w sytuacji bezradności i rozpaczy,  lub też może to być powolny, ledwo zauważalny proces. Dość, że pewnego dnia obudzimy się stwierdzając, że nasze, życie nie daje nam satysfakcji i szczęścia, na które mieliśmy nadzieję.

Powody i okoliczności mogą być różne. Jeżeli jednak czujesz, że na drodze do tego, abyś mogła/mógł wykorzystać w pełni swój potencjał i wieść szczęśliwe życie, coś stoi, coś co Cię blokuje, odgradza od tego czego pragniesz i potrzebujesz, zadzwoń i umów się na spotkanie. Nie musisz z tym zmagać się sama/sam.


35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page